W przypadku samochodów osobowych segment B to jedna z najczęściej odwiedzanych przez kierowców kategorii. Model pochodzący z takiego zestawienia świetnie sprawdza się przecież do codziennej jazdy oraz poruszania się po mieście. Coraz większą popularnością cieszą się takie klasyki, jak Renault Clio. Wady i zalety tego modelu mogą Cię szczególnie zainteresować, jeżeli poszukujesz komfortowego auta miejskiego. Przeczytaj, co do zaoferowania może mieć taka propozycja.
Renault Clio – czy warto kupić francuskie auto miejskie?
Już swoją nazwą Renault zdradza pochodzenie. Miłośnicy francuskiego podejścia do motoryzacji z pewnością zawieszą na nim oko, choć nie tylko oni mogą być zainteresowani tą propozycją. Rzeczywiście – Renault Clio to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych modeli z segmentu B. Trudno znaleźć osobę, która nie widuje tego auta na drogach. Niezależnie od tego, czy poruszasz się po małym miasteczku czy metropolii, Renault Clio z pewnością znajduje tam swoje miejsce.
Zadowolenie z codziennej jazdy jest ściśle uzależnione przede wszystkim od wyboru danej generacji. Najpopularniejszymi okazują się być Renault Clio III oraz IV – to właśnie one święcą triumfy wśród kierowców poruszających się po mieście. Jak w przypadku każdego auta, niebagatelne znaczenie w wyborze mają też indywidualne preferencje. To, co sprawdza się u znajomych, niekoniecznie musi sprawdzić się również u Ciebie. Warto więc dokładnie prześledzić, co do zaoferowania ma Renault Clio. Wady i zalety takiej propozycji należy następnie skonfrontować ze swoimi oczekiwaniami względem perfekcyjnego auta miejskiego.
Wersja III Renault Clio – wady i zalety
Zastanawiając się nad zakupem samochodu Renault Clio, warto rozpocząć rozpoznanie rynku od starszej wersji. Z oczywistych względów jest korzystniejsza pod względem ekonomicznym – ceny tego modelu oscylują w granicach 15 tysięcy zł. W zależności od stanu technicznego danego egzemplarza kwota może się nieznacznie różnić.
Renault Clio III to przede wszystkim klasyka w kategorii kompaktowych aut miejskich. Jego konstrukcja jest dobrze przemyślana – nawet z parkowaniem “na zapałkę” nie powinno być problemu. Jednocześnie z tej propozycji nie muszą rezygnować osoby, które potrzebują miejsce na bagaż ze względu na pojemny bagażnik.
Wersja III Renault Clio – wady
Poszukiwanie wygodnego pojazdu to też nieodłączna konieczność mierzenia się z wadami danego modelu. W przypadku Renault Clio III na pierwszy plan wysuwa się możliwość wystąpienia usterek, które według doświadczeń innych kierowców zdarzają się dość często. Z drugiej strony awarie nie są poważne i zazwyczaj da się je usunąć już podczas jednej wizyty w warsztacie.
Wersja IV Renault Clio – wady i zalety
Popularna “czwórka” to jeden z najczęściej oglądanych modeli Renault Clip. Wady i zalety tej propozycji są więc żywo omawiane wśród kierowców zainteresowanym typowo miejskim autem. W przypadku Renault Clio IV na pierwszy plan z pewnością wysuwa się estetyczna stylistyka. Szczególnie w porównaniu ze swoją poprzednią wersją pojazd wypada naprawdę dobrze. Na uwagę zasługuje także wnętrze – bogatsze wyposażenie czy wbudowana nawigacja to standard w przypadku tego modelu.
Wersja IV Renault Clio – wady
Wady i zalety Renault Clio IV to nierozłączna para – nie ma przecież samochodów idealnych. Wprawne oko doświadczonego kierowcy szybko może dostrzec plastikowe elementy na desce rozdzielczej, które po wielu przejechanych kilometrach mogą zacząć się wycierać. Do wad można zaliczyć także cenę. Jeśli chcesz mieć pewność, że auto nie przeszło zbyt wiele, warto zdecydować się na zakup samochodu od pierwszego właściciela, co może kosztować nieco więcej.
Renault Clio – czy warto kupić?
Zarówno wersja III, jak i IV to dobra propozycja dla wielbicieli aut typowo miejskich, poszukujących samochodu na codzienne eskapady na drogach wśród bloków czy wieżowców. Chcąc wybrać odpowiedni egzemplarz, skorzystaj z naszej pomocy w sprawdzaniu aut pod względem technicznym. Sporządzimy dla Ciebie kompleksowy raport, który pomoże Ci podjąć decyzję o zakupie również w przypadku Renault Clio.